5 najmilších hudobných nástrojov

Autor: Mariana Tokarčíková | 30.1.2011 o 17:56 | (upravené 2.2.2011 o 16:52) Karma článku: 5,24 | Prečítané:  816x

Je ich päť a pri „stretnutí" s nimi sa mi rozochveje celé telo. Každý z nich má svoj charakteristický zvuk, ktorý je pre mňa niečo ako extáza. Tak teda sú tu pekne pokope. Pätica hudobných nástrojov, ktorých charizma naháňa zimomriavky.

Pre mňa ako pre človeka, ktorý sa už nejaký ten piatok venuje hudbe, má každý nástroj svoju „dušu", svoj význam a žiaden pre mňa nie je nudný, zlý, či nepotrebný. Všetky zohrávajú nejakú svoju rolu. No existuje päť nástrojov, ktoré sú pre mňa nadmieru výnimočné.

Violončelo

Tento sláčikový nástroj, ktorého názov v preklade znamená „malá basová viola" je dôležitou súčasťou klasickej hudby.  Z „rodiny" husľových nástrojov má najhlbší zvuk, ktorý je v niektorých polohách veľmi podobný ľudskému hlasu.

Husľové nástroje milujem celkovo (no violončelo je pre mňa aj tak najkrajšie), najmä pre ich prenikavý plačlivý zvuk.

Harfa

Strunový, jeden z najstarších hudobných nástrojov. Je sama o sebe tak dokonalá, že niet slov, ktoré by sa dali ešte dodať. Za všetko hovorí jej veľkolepý vzhľad a najme čarovný, priam mystický zvuk.

Klavír

Tento výsostne romantický nástroj mal v tomto článku, ako nástroj ktorému sa venujem najdlhšie, zastávať prvé miesto( Nuž, nevadí. Poradie nie je dôležité).  Poznáme ho všetci. V období 19. Storočia nechýbal v žiadnom meštiackom dome. Využíva sa všestranne. Ako súčasť orchestra, sólo alebo v hocijakej inej hudbe a to vďaka krásnemu zvuku, ktorý vyvoláva rôznorodé pocity.

Flauta

Dychový drevený nástroj. Je jeden z najjednoduchších. Vznikol z ľudovej píšťaly. Neviem, nejako na mňa tento zvuk pôsobí ako ukľudnujúce tabletky.

Harmonika

Tento malý ručný dychový nástroj ma naozaj očaril. Tak ako pre svoj charakteristický zvuk, tak aj pre ten skvelý pocit, keď na nej hrám.

Tak to sú oni. V tejto chvíli sa pravdepodobne postavím a sadnem si o pár metrov ďalej ku klavíru, keď už som sa tak inšpirovala J

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Neplačú, rovno to skončia. Na Slovensku pribúda samovrážd mužov

Celosvetovo si na život siahne dvakrát viac chlapov ako žien, u nás je tento pomer trojnásobne vyšší. Prečo a čo s tým?

ŠPORT

Dravecký o vyhodení: Beriem všetko na seba

Dravecký si s veľkou pravdepodobnosťou nezahrá na olympiáde.

PRIEVIDZA

Zničil päť lietadiel. Ficov brat za leteckú nehodu pokutu nedostal

Za haváriu na letisku obíde Ladislav Fico bez trestu.


Už ste čítali?